|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان98/4/20: پيوند ولايت و مردم در سنگر مقاومت
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 22236
پنج شنبه 27 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 22230 20/4/98 > صفحه 5 (گزارش روز) > متن
 
      


پيوند ولايت و مردم در سنگر مقاومت
نگاهي به ناكامي هاي دشمنان در برابر ايستادگي جمهوري اسلامي- بخش پاياني


گروه گزارش: مدعيان حقوق بشر با رها كردن عنان مركب خشم، بر بندگان خدا خشونت مي ورزند و با متشنج كردن فضاي آرام منطقه، در پي رسيدن به اهداف شوم خود هستند و با ايجاد نزاع و كشمكش در ميان ملت ها به دنبال تفرقه افكني و كينه توزي و به اصطلاح خودشان «ايران هراسي» هستند. غافل از اين كه، قدرت الهي اين مردم و انقلاب شكوهمندشان و رهبر معظم انقلاب اسلامي كه برگستاخي دشمنان صبورانه و مقتدرانه صبر كردند، بسيار بالاتر و برتر از هر قدرتي است و بارها در مقابل اين گردن كشان ايستاده اند و همچنان خواهيم ايستاد و از حق قانوني خود دفاع خواهيم كرد. حقي كه به خواست خداوند هيچ گزندي به آن نرسيده و نخواهد رسيد.

در ديدار با مسئولان نظام مورخ 1398/2/24 رهبر معظم انقلاب در بخشي از بيانات شان مي فرمايند: «دولت فعلي آمريكا علاوه بر دشمني صريح تر با نظام اسلامي، بيش از هر دولت ديگر اين كشور، در خدمت مصالح رژيم صهيونيستي است و به عبارتي بسياري از سياستهاي آمريكا در دست صهيونيست ها است.» و همچنين حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به ادعا و جنجال مقامات فعلي آمريكا از جمله رئيس جمهور اين كشور مبني بر اينكه سياست هاي ما موجب تغيير در ايران شده است، گفتند: «بله، تغيير در ايران ايجاد شده اما اين تغيير به اين صورت بوده است كه نفرت مردم از آمريكا، ده برابر شده است.» و نيز فرمودند: «دست نيافتني تر شدن منافع جمهوري اسلامي، افزايش همت جوانان و افزايش آمادگي نيروهاي نظامي و امنيتي، از ديگر تغييرات در ايران است و سخنان مقامات آمريكايي نشانگر ميزان دوري آنها از واقعيات و محاسبات اشتباه و غلط آن ها است.»

رويكرد  استكبارستيزي جمهوري اسلامي

با روشن شدن رويكرد استكبارستيزي و مبارزه با صهيونيسم جمهوري اسلامي، استعمارگران آرامش خود را از دست داده و با ايجاد نا امني در داخل و خارج از كشور و منطقه پرداختند كه اين توطئه ها با قدرت الهي و تدابير رهبر معظم انقلاب خنثي شد و مردم ميهن اسلامي از اين مبارزات سربلند بيرون آمده و استقلال خود را حفظ و از انقلاب اسلامي حفاظت كردند.

«حاج آقا موسي اسماعيلي» مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات شهر بلد در جنوب استان صلاح الدين عراق، كه از محاصره حرم مطهر آقا سيد محمد، عموي گرانقدر امام زمان (عج) در شهر بلد توسط تكفيري هاي داعش خاطرات فراواني دارند، درباره اقتدار امروز جمهوري اسلامي ايران در منطقه غرب آسيا به گزارشگر روزنامه كيهان مي گويد: «بعد از پيروزي انقلاب، عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي دشمني هاي زيادي اتفاق افتاد. حوادثي كه هر يك قادر بود كشوري را از پاي در بياورد، اما با تكيه بر خداوند به پيروزي رسيديم. به طوري كه امام راحل در بيانات خود فرمودند: «اين خداوندهست كه همه اين پيروزي ها را نصيب ما كرده است.»

وي ادامه مي دهد: «زمان فتح خرمشهر نفرمودند؛ پيروزي ملت ايران، بلكه فرمودند؛ خرمشهر را خدا آزاد كرد. با اين جمله، امام راحل به دنيا اعلام مي كنند كه خدا با ماست. كسي كه خدا با او باشد شكست نخواهد خورد. با وجود توطئه هاي زيادي كه براي جهان اسلام اتفاق افتاد، با وحدت كلمه و پيروي مطلق از رهبري اين نظام، اين توطئه ها يكي پس از ديگري منجر به شكست و نابودي شده و مي شود.»

حاج آقا موسي اسماعيلي همچنين مي افزايد: «وحدت كلمه در قامت امت و امام جمهوري اسلامي آنچنان زيباست كه تمامي افكار عمومي آزاد مردان جهان را به خود جلب كرده است. امروزه تمام دنيا و آناني كه اهل حقيقت و بصيرت اند اين وحدت كلمه و پيوند امت با امام و رهبري را به عنوان راز و رمز دوام و بقاي جمهوري اسلامي مي دانند و اذعان مي كنند كه هيچ توطئه اي قادر نيست با وجوداين وحدت كلمه پيوند عميق و ناگسستني امت و امام اين انقلاب را بشكند.»

وي تاكيد مي كند: «تفاوت انقلاب اسلامي با انقلاب هايي كه در بعضي كشورهاي اسلامي به وقوع پيوست و پايدار نبود و منجر به زاويه گرفتن و شكست شد در رهبري بوده است. رهبري با بصيرت، آگاه، مقتدر و براي رضاي خدا، اين تفاوتي است كه بين رهبري جمهوري اسلامي ايران و دنيا وجود دارد.»

حفظ «امنيت ملي» يك وظيفه مهم براي دولت هاي مستقل

جمهوري اسلامي، موقعيت ممتازي در منطقه خليج فارس دارد و براي حفظ اين موقعيت و امنيت ملي خود با چالش هاي زيادي از سوي استكبارگران جهان علي الخصوص آمريكا و اسرائيل مواجه بوده است.

حاج آقا اسماعيلي كه سال هاست توفيق حضور در سامرا منزل و محل تولد و غبيت امام زمان (عج) را دارد در اين باره به گزارشگر روزنامه كيهان مي گويد: «قدرت هاي شيطاني به سركردگي آمريكا و سرمايه هاي ملت هاي اسلامي در منطقه به ويژه در دستان پليد شيوخ خليج فارس همه اين امكانات را بسيج كردند كه در مقابل انقلاب اسلامي بايستند. فتنه هايي را كه در سال هاي اخير تحت عنوان داعش و تكفيري ها كه منشا آن با علي الظاهر پيروزي انقلاب در مصر به رهبري دانشگاه الازهر و علماي الازهر و يا آقاي مرسي فريب خورده صورت گرفت و اين اتفاقاتي كه شكل گرفت و همه در نهايت منجر به شكست شد همه اين اتفاقات به قصد اين بود كه جمهوري اسلامي را ساقط كنند اما ديديم كه رهبري با تدبير و تصميم گيري به موقع و حضور به هنگام ملت سبب شد كه همه اين توطئه ها خنثي شود و نتيجه معكوسي دهد و همه به نفع جمهوري اسلامي تمام شود.»

وي مي افزايد: «ايستادگي مردم سوريه و به پاخواستن مردم عراق سبب نابودي فتنه تكفيري ها و داعشي ها به سركردگي آمريكا و عربستان شد و در همين عرصه اقتدار انقلاب اسلامي به دنيا معرفي شد و همه دنيا شاهد است كه هر حركتي عليه نظام جمهوري اسلامي در هر نقطه اي از جهان حتي در يمن صورت بگيرد مي بينيم كه حضور معنوي جمهوري اسلامي در دفاع از مظلومان جهان كاملا واضح است و ايران اسلامي ابايي ندارد از اين كه حامي مظلوم و دشمن ستمگر باشد. ما در حمايت از ملت مظلوم فلسطين، غزه، يمن، افغانستان و ساير كشورهايي كه شيعيان در آن حضور دارند، و ملت ها با هر تفكري در مظلوميت بسر مي برند، با اقتدار كامل و با افتخار اعلام مي كند كه كنار ملت هاي مظلوم جهان است.»

وي در ادامه مي گويد: «پيروزي ما، نفوذ و حضور بر دل ملت هاي جوياي حقيقت در دنياست. ما در جان جامعه جهاني حضور داريم. آزاد مردان و آزادانديشان و جوانان جوياي حقيقت امروز، رهبر عزيز و جمهوري اسلامي را الگوي خود قرار داده اند.»

آمريكا طبل توخالي

آمريكا به منظور تحكيم قدرت خود در جهان علي الخصوص در ميان دولت ها و ملت هايي كه از ارزش ها و هنجار هاي او پيروي نمي كردند از طريق اقداماتي نظير، تحميل جنگ نيابتي يا وضع تحريم هاي يك جانبه و بين المللي با ادعاهايي دروغين نظير نقض حقوق بشر، نبرد با تروريسم و ريشه هاي آن يعني مبارزه با گسترش سلاح هاي كشتار جمعي و... به مقابله با جبهه مقاومت در منطقه پرداخت.

حاج موسي اسماعيلي كه محل خدمتش سال ها كانون اصلي درگيري نيروهاي مدافع حرم با تكفيري هاي داعشي در عراق بود به گزارشگر روزنامه كيهان مي گويد: «امروز چشم همه دنيا به جمهوري اسلامي و رهبري مقتدرانه آن است و آمريكا با همه گردن فرازي هايش، ماهيت واقعي اش در دنيا مشخص شده است. امروز همه دنيا اذعان مي كنند، آمريكا طبل توخالي است و با تبليغات توانسته بر دنيا اعمال زور كند و جمهوري اسلامي به رهبري مقام معظم رهبري به دنيا و ملت ها اعلام كرد؛ كه آمريكا هيچ قدرتي ندارد و با نمايش ناوها و ناوشكن ها مي خواهد بر دنيا استيلا پيدا كند، اگر شماها بايستيد و نترسيد، خداوند به شما پيروزي مي دهد. تمام اين اتفاقات براي دنيا الگو و براي جمهوري اسلامي فرصت است. ما به امر رهبري در مقابل آمريكا ايستاديم و از حركت ناوگان ها و ناوها و امثالهم به منطقه نهراسيديم. خداوند هم نصرتش را با ما داد و اين باور الهي را در تمام حركات، سكنات و بيانات مقام معظم رهبري مي بينيم.»

وي در ادامه تصريح مي كند: «تمام دنيا شاهد است كه جمهوري اسلامي به پشتوانه ولايت فقيه با مشت آهنين خود در مقابل سلاح هاي پولادين استكبار و كشورهايي مثل آمريكا كه تا بن دندان مسلح هستند، ايستادگي مي كند و رهبر عزيز انقلاب با اعتماد به نفس و سعه صدر در مقابل همه چنگ و دندان نشان دادن هاي آمريكا و كشورهاي فريب خورده منطقه توانست ايستادگي كند و همه توطئه ها را خنثي كند. هرگز نبايد به آمريكا اعتماد كرد. تمامي اين وعده ها، فرستاده ها و تمامي آن هايي كه آمريكا را واسطه قرار مي دهند همه اين ها فريب است. آمريكا جز با فريب نمي تواند به پيروزي برسد. ماهيت و نيت واقعي آمريكا براي جمهوري اسلامي و رهبر عزيز مشخص است. اين ما هستيم كه براي آمريكا شرط تعيين مي كنيم. الان دوره اقتدار نظام اسلامي است. اين را مقام معظم رهبري بارها و بارها اعلام كرده اند و گفته اند كه اگر خواهان ارتباط با جمهوري اسلامي ايران هستيد اول خودتان را اصلاح كنيد و به وعده هايتان و تعهداتتان عمل كنيد. مگر مي شود؟! شما پيمان شكن هستيد و يك پيمان را به سرانجام نرسانديد بعد انتظار داريد كه چشمانمان را به سوي همه آن افتضاحات و توطئه ها و شيطنت هاي شما ببنديم و پاي ميز مذاكره بنشينيم؟!

اين كاملا آشكار است كه ترفند و نيرنگ است و نمي توانند ره به جايي ببرند و مقام معظم رهبري هم خيلي آگاهانه و با بصيرت پاسخشان را دادند.

رسوايي شيطان بزرگ

هر روزي كه بر عمر اين تحريم ها و حوادث و اين اتفاقات مي گذرد ماهيت آمريكا بيشتر براي ملت ها مشخص مي شود. كارشناسان سياسي معتقدند آمريكا خودش نيز احساس خطر مي كند. با اين شاخ و شانه اي كه براي جمهوري اسلامي كشيده و نتوانسته كاري از پيش ببرد، در حال حاضر قدرت آمريكا براي خود عربستان و كشورهاي ديگر زير سوال رفته و اين كه اگر قدرتي بود مي توانست جمهوري اسلامي را از پاي درآورد اين همه هزينه، سلاح، ناو، امكانات جنگي و چنگ و دندان نشان دادن ها راه به جايي نبردند و اتفاقا روز به روز بر قدرت نظامي و معنوي جمهوري اسلامي و بر عزتش افزوده شد. هر قدر آمريكا عليه جمهوري اسلامي موضع گيري و تهديد كند، ايران اسلامي قوي تر مي شود و بيشتر به دنيا معرفي مي گردد. امروز، آمريكا و هيئت حاكم بر آمريكا به اين نتيجه رسيده كه مبارزه با جمهوري اسلامي، سبب معرفي قدرت كشورمان در دنيا و تحقير آمريكا و افول قدرت آن شده است.

به گفته حاج آقا اسماعيلي، در سفر اخيري كه نخست وزير ژاپن از طرف رئيس جمهور آمريكا وارد كشورمان شد، نيرنگي بود كه براي رهبر انقلاب آشكار شد و دست رد بر سينه آنها زدند و مقام معظم رهبري، آمريكا را لايق مذاكره ندانستند و پيام ترامپ را شايسته پاسخ دادن ندانستند. تمام قدرت آمريكا در گروه همين نيرنگ ها و ترفندهاي شيطاني است. اگر نتوانند از طريق تحريم اقتصادي و نظامي به پيروزي برسند، از راه خدعه و نيرنگ وارد مي شوند و همه كشورهاي فريب خورده و مستعمره، آمريكا از راه نيرنگ به تصرف او درآمده اند. رهبر انقلاب بر ماهيت آمريكا كاملا واقف هستند و مي فرمايند: «ملت ايران فريب اين وعده ها را نمي خورند!»

يك كارشناس سياسي مي گويد: «در ديدار اخير نخست وزير ژاپن با مقام معظم رهبري، علاوه بر پاسخ كوبنده و مقتدرانه رهبر در برابر سخنان ترامپ به نخست وزير ژاپن مي گويند كه ما يك گله هايي هم از شما داريم، شما هم مرعوب شده ايد، بدعهدي كرديد و در زير خيمه آمريكا به عهد و پيمان خود عمل نمي كنيد و با اشاره آنها روابطتان را با جمهوري اسلامي قطع مي كنيد و اين پيام براي نخست وزير ژاپني بسيار حائز اهميت بود، علي رغم انتظارات آنها از تاثير حضور او در مقابل رهبر معظم جمهوري اسلامي كه با هيچ كس شوخي ندارند و فرمودند: «حالا بعدا ما با شما يك كاري داريم» يعني حواست را جمع كن.

اميد بستن به خارجي ها عقلاني نيست

آمريكا و متحدانش طي يك فرآيند شش ساله با هدف نفوذ در افكار مردم و فريب آنها اقدامات مزدورانه اي را انجام دادند كه به خواست خدا و تدابير مقام معظم رهبري و آگاهي مردم از نيات شوم آمريكا و سابقه ننگين او، اين نيات و اهداف به نتيجه نرسيد.

«مجتبي زارعي» رئيس سازمان بسيج اساتيد كشور و استاد علوم سياسي دانشگاه تربيت مدرس در بخشي از سخنان خود در جمع دانشگاهيان مي گويد: «با افشاي چهره كودتاگر و فريب كارانه آمريكا- اروپا عليه افكار عمومي ايرانيان و خنثي شدن خطوط نفوذ در لايه هاي تصميم سازي در كشور، اينك زمان مجاهدت جنبش استادي و دانشجويي و نخبگاني كشور است كه با طراحي هاي خود، عمليات هاي ضد كودتا را در سراسر كشور آغاز كنند.»

وي ادامه مي دهد: «حرف هاي توهين آميز مقامات اروپايي كه اگر ميوه برجام به ايرانيان نرسيد، از سايه اش استفاده كنند و يا طراحي هاي موهني نظير اينستكس كه تداعيگر نفت در برابر غذاست، بر دامنه افسردگي هاي ملي پسابرجامي خواهد افزود و تعلل اروپا درباره نوعي تقسيم كار با آمريكا يي ها بر فروپاشي سرمايه اجتماعي نظام است.»

اين استاد دانشگاه تاكيد مي كند: «از اين رو اميد بستن به خارجي ها و معطل كردن ظرفيت هاي كشور به اراده خارجي ها، امري عقلاني نيست؛ افسردگي ها، سرخوردگي هاي پسابرجامي داروي مشترك و مخدر ضد ايراني، آمريكا- اروپا در رگ هاي غيرت ملي است.»

زارعي تصريح كرد: «سال 98 سال قيام عمومي دانشگاهيان عليه غربزدگي برجام است. جنبش استادي بايد طبيب دوار بطبه باشد؛ به عنوان پزشك حاذق عمل كند؛ شهر به شهر و روستا به روستا حركت كند؛ ظرفيت هاي بومي را شناسايي كند و مردم را به صحنه آورد. هر دانشگاه يك مزيت، هر كانون يك تخصص، هر شهر و روستا و دستگاه اداري بايد با كمك عالمان و اهالي تجربه و فني و مهارت به ميدان آيند و با نيروي كار و سرمايه ايراني مخدر مذاكره را از تن و بدن كارگزار و جامعه ايراني پاك كنند.»

پيوند ولايت و مردم در سنگر مقاومت


 روزنامه كيهان، شماره 22230 به تاريخ 20/4/98، صفحه 5 (گزارش روز)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
پژوهشنامه نقد ادبي و بلاغت
متن مطالب شماره 1 (پياپي 801)، بهار و تابستان 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است