|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد98/4/20: جوخه كورتزها عليه پلوسي
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4657
چهار شنبه 26 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4652 20/4/98 > صفحه 4 (دنيا) > متن
 
 


جوخه كورتزها عليه پلوسي
برنده جنگ داخلي دموكرات ها ترامپ است


دنياي اقتصاد : نانسي پلوسي، رئيس مجلس نمايندگان آمريكا مي گويد كه آنها (چپ ها) در كنگره هيچ حامي اي ندارند. آلكساندريا اوكاسيو كورتز، نماينده مجلس نمايندگان از نيويورك هم در پاسخ به پلوسي گفت كه او و سه تن از ليبرال هاي تازه وارد كه چپ هستند، و از آنها هم به عنوان «جوخه» ياد مي شود، در افزايش قدرت واقعي حزب تاثير داشته اند. به نوشته روزنامه نيويورك تايمز، 6 ماه از حضور دموكرات ها در مجلس نمايندگان مي گذرد و درحالي كه اكثريت را به دست گرفته اند، هم زمان نه تنها از آتش تنش بين نانسي پلوسي و تيم جوخه كاسته نشده، بلكه اين درگيري ها به عرصه عمومي نيز كشيده شده است.

تيم جوخه افزون بر اوكاسيو كورتز شاهد حضور افرادي همچون ايلهان عمر از مينه سوتا، رشيده طالب از ميشيگان و آينا اس.پرسلي از ماساچوست است. اختلاف ها بين اين دو گروه مربوط به اين است كه چگونه بايد در مقابل ترامپ ايستادگي كرد. اين آتش زماني روشن شد كه بسته مالي 6/ 4 ميليارد دلاري به منظور حافظت از مرزها براي جلوگيري از ورود مهاجران و پناهجويان، توسط كنگره تصويب شد. اما اين جنگ از پيش هم مستعد شعله ور شدن بود و افزون بر يك ماه است كه بين جوخه اوكاسيو كورتز و نانسي پلوسي به منظور استيضاح ترامپ درگيري و اختلاف وجود دارد. همچنين از پيش نيز بر سر «معامله جديد سبز» و ميزان دستمزد با نانسي پلوسي دچار اختلاف بوده اند.

اين درگيري از آنجا  قابل توجه است كه يك طرف دعوا نانسي پلوسي به عنوان يك زن ليبرال از سانفرانسيسكو قرار دارد و در مقابل هم زناني با رنگ ها و مليت هاي گوناگوني قرار دارند كه تا پيش از برقراري اين مجلس، حضور متكثر افراد با مليت هاي گوناگون در آن بي سابقه بوده است.

استيو اسرائيل، دموكرات و از نمايندگان سابق مجلس نمايندگان از نيويورك مي گويد: «تنش بين چند چپ پيشرو كه يك اولويت دارند با نانسي پلوسي كه چند اولويت كاري از جمله حفظ اكثريت دموكرات ها در مجلس نمايندگان و تقويت نامزد دموكرات ها در برابر ترامپ در انتخابات رياست جمهوري دارد، ناگزير است.» او مي افزايد: «طول كشيدن اين تنش مي تواند اذهان را از ترامپ غافل كند و اين براي دموكرات ها كشنده است.» ديگران اما اين مساله را به گونه اي ديگر مي بينند. اين دسته بر اين باورند كه يك فرد قديمي از خود در برابر نداهاي تازه كه خواستار تغييرند، محافظت مي كند. برايان فالون، سخنگوي سابق سناتور چاك شومر و هيلاري كلينتون به نيويورك تايمز مي گويد: اين افراد تازه وارد خط شكن هستند و درحال ساخت يك جنبش و هر چقدر اينها قدرت بگيرند، از توان بيشتري براي اقناع نانسي پلوسي برخوردار خواهند بود.» اين اظهارنظر از آنجا ناشي مي شود كه روزي مورين دود، ستون نويس نيويورك تايمز از نانسي پلوسي پرسيد كه در برابر خشم جوخه، به دليل تصويب بسته مالي براي مرزها چه كار خواهد كرد و او گفت كه آنها درخصوص همراه كردن افراد ديگر ناكام بوده و نتوانسته اند كسي را قانع كنند تا به گروه آنها بپيوندد. او گفت كه دولت با اين بودجه مي تواند استانداردهاي لازم را براي حفاظت از مرزها فراهم و همچنين نگهداري مهاجران در جايي مناسب استفاده كند.  نانسي پلوسي به مورين دود گفت: اين افراد فضاي عمومي و هر آنچه كه لازم باشد مانند توييتر را در اختيار دارند. اما آنها هيچ حامي اي ندارند. آنها چهار نفر هستند و به همين اندازه راي مي دهند.

اوكاسيو كورتز، ملكه نمايندگان مجلس نمايندگان كه توانست رقيب كهنه كار خود را در رقابت هاي درون گروهي در نيويورك پس بزند حالا به يك سلبريتي شبكه هاي اجتماعي تبديل شده است. او شهره به اين است كه حرف هايش را رك مي زند و اكنون دموكرات ارشد خود را وادار به دفاع كرده است. وي در توييتر خود كه 4 ميليون و 7 هزار نفر تعقيب كننده دارد، نوشت: عرصه عمومي يا آنچه احساسات عمومي خوانده مي شود، موتور محرك تغييرات است و اينگونه تغييرات ملموس در كشور به دست مي آيد.» خانم ايلهان عمر نيز در يك توييت براي همبستگي با اوكاسيو كورتز به زبان اسپانيولي نوشت: «مصيبت». او كه يك ميليون تعقيب كننده در حساب كاربري توييتر خود دارد، گفت: «همه مي دانند كه آنها فقط به كاخ سفيد كمك مي كنند تا توان تاثيرگذاري شان براي تغيير احساسات مردم افزايش يابد خواهر.»

سايكات چاكرابارتي، رئيس دفتر اوكاسيو كورتز از اين هم فراتر رفت و در چند توييت تند و تيز به دفاع از رئيس و همكارانش پرداخت و مدعي شد كه در رهبري بهتر از پلوسي هستند. او تصريح كرد كه رهبران دموكرات تمايلي ندارند كه براي اصول خود مبارزه كنند و رئيس مجلس نمايندگان نيز هر نوع پيروزي را از دموكرات ها مي گيرد و عرصه را براي طرفداران استيضاح ترامپ تنگ مي كند. چاكرابارتي مي گويد: «پلوسي مدعي است كه نمي توانيم روي استيضاح ترامپ تمركز كنيم و ما را به مسائل بي اهميت سوق مي دهد. معلوم نيست اين مغزهاي متفكر دموكرات ها در مجلس نمايندگان درحال چه كاري هستند؟» اين درحالي است كه به نظر مي رسد اختلاف نانسي پلوسي با جوخه چپ ها بيشتر به تفاوت هاي ايدئولوژيك شان باز مي گردد تا اينكه در برنامه ها و سبك ها متفاوت باشند. پلوسي كه خود از فاتحان قانون تامين اجتماعي سال 2010 است، روي پيروزي دموكرات ها عليه ترامپ تمركز كرده است. او با استفاده از راهكارهاي قانوني قصد دارد تا مسير دونالد ترامپ را براي پيروزي مجدد ناهموار كند. دموكرات هاي ميانه رو در شرايطي پيروز انتخابات سال 2018 شدند كه پيش تر در آن مناطق به دونالد ترامپ در سال 2016 راي داده بودند.

نانسي پلوسي قصد دارد به رغم دسته بندي ها، با اتحاد دموكرات ها به اصلاح قوانين مهاجرتي، قانون اسلحه و انتخابات بپردازد، حتي اگر اين اختلافات پابرجا بماند كه آيا ترامپ را بايد استيضاح كرد يا نه؟

رزا دلارو، يك نماينده دموكرات از كانكتيكت و يكي از دوستان نزديك مجلس نمايندگان به نيويورك تايمز مي گويد: «ما قصد نداريم كه همه سياست ها و خط مشي ها بر پايه گرايش هاي پيشروانه باشد. اگر او (پلوسي) نبود اين گام هاي مهم در عرصه سياست عمومي برداشته نمي شد.» او مي افزايد: «ما اين زنان جوان را داريم، با انرژي و ايده هاي نو و به همه آنها خوشامد مي گويم. آنها اما براي خود صحبت مي كنند، چراكه انجمن بيشتر پشت نانسي پلوسي است تا آنها.»

اخيرا برخي دموكرات ها به اين صرافت افتاده اند تا آتش اين اختلافات را كاهش دهند. اين اختلافات اخيرا به خاطر گفته نانسي پلوسي مبني بر اينكه جوخه درحال آسيب زدن به دموكرات ها است، افزايش يافته است. در اين شرايط پلوسي يك گام به عقب نشسته و سخنان خود را نسبت به جوخه اصلاح مي كند و در يك مصاحبه مي گويد: «منظور از اينكه آنها حامي ندارند در عرصه عمومي نبوده است. من فقط در مورد كنگره صحبت كردم.»

اين گروه چهارنفره تاكنون در مجلس نمايندگان طرح معامله سبز، مراقبت هاي پزشكي براي همه و كالج هاي بدون شهريه را ارائه كرده اند. اما هنوز فاصله بسياري وجود دارد تا اين چشم انداز به عرصه عمل برسد. تيم جوخه و متحدانش استدلال مي كنند كه اين مباحث دغدغه هاي اصلي دموكرات ها بايد باشد و اين موضوعات محرك اصلي خواهد بود.

جوخه كورتزها عليه پلوسي


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4652 به تاريخ 20/4/98، صفحه 4 (دنيا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه توسعه كارآفريني
متن مطالب شماره 1 (پياپي 43)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است